Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Karboksiterapi

Karboksiterapi

Karboksiterapi; Bir enjeksiyon işlemi olan Karboksiterapi karbondioksit gazının tedavi amaçlı deri altına enjekte edilerek bölgesel metabolizmanın hızlandırılması amacı ile uygulanan prosedür olup, klinik muayene ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Karboksiterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisnden ulaşabilirsiniz.

Karboksiterapi

Karbondioksit gazının tedavi amaçlı deri altına enjekte edilerek bölgesel metabolizmanın hızlandırılması işlemidir. Yağları deformasyona uğratan güçlü bir etkiye sahip. Tedavi hızlı, rahat ve cerrahi olmayan enjeksiyon uygulaması şeklinde bir tedavi biçimidir.

Özellikle selülit tedavisinde karboksi terapi son derece etkili bir yöntem olarak kabul görmektedir.

Karboksiterapi Nasıl Yapılır?

Karbondioksit gazının cilt altındaki dokuya enjekte edilmesine dayanan bir işlemdir. Enjekte edilen gaz doku tarafından emilir. Böylelikle; cilt altındaki mikro dolaşımda damar genişlemesi artar, vücutta yağ eritici etki oluşur, yüzeye yakın dokularda oksijen kullanma potansiyeli artar, PH dengesi sağlanır ve doku yenileyici hücreler uyarılır. Özellikle gevşemiş ileri derecedeki selülitli dokularda ve basendeki pürüzleri giderir.

Karboksiterapi Avantajları

Karboksi terapi işlemini vücudunuzda fazla bulunan yağları deformasyona uğratan bir işlem olduğu için rahatsızlık duyduğunuz ve bir türlü kurtulamadığınız yağlardan kurtulmak için basit bir yöntemdir. Uzmanlarımız tarafından güvenli bir şekilde yapılan bu yöntemle istediğiniz görünüme kavuşmanız artık hayal değil. Sizde sarkmış, çatlak oluşmuş, selülitli ve aşırı yağlı bir vücuttan kurtulmak için karboksi terapi tedavisini denemelisiniz.

Karboksi terapi Yaptıranların Yorumları

Karboksi terapi işlemi ağrılı mıdır?: Tamamen ağrısız bir tedavi olduğu söylenemez. Enjeksiyon bölgelerinde hafif bir sızı hissedilebilir. Bu sızı fazla uzun sürmez. Dolaşımın hızlanmasına bağlı olarak da birkaç dakika sıcaklık hissedilir. İşlem bittikten sonra vücutta geçici kızarıklar meydana gelir bu kızarıklıklar ilerleyen saatlerde kaybolur.

Karboksi terapi işlemi kalıcı mıdır?: Bu konu hakkında kesin bir şey söylemek mümkün değil çünkü bu işlem birazda hastaların yaşam şekline bağlı. Durağan bir yaşam şekline sahip olan kişilerde bu işlemin etkisi fazla uzun sürmez. Dolayısıyla aktif, hareketli, dengeli beslenen bir kişi iseniz bu işlemin kalıcılık süresi artar.

Karboksiterapi Fiyatları

İşlem kişiye özel olduğu için yapılan muayeneden sonra verilen kararlar neticesinde uygulanacak seansa göre fiyat belirlenir. Daha fazla bilgi almak için polikliniğimize başvurabilir ya da gelip muayenehanemizi görüp uzmanlarımızla konuşabilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Karboksiterapi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet