Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Lazer Epilasyon Zararlı Mı?; En çok merak edilen Lazer Epilasyon Zararlı Mı konu başlığında kadın ve erkekler için dikkat edilmesi gereken en önemli husus işlem öncesi klinik muayene ve test atımı olup, Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır? Lazer Epilasyon Riskli Midir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Tüm vücudu saran insan derisi kıllar ile kaplıdır. Biyolojik cinsiyete göre çeşitli bölgelerde çeşitli kalınlıklarda, şekillerde ve boylarda oluşan bu kıllar estetik, hijyenik ve psikososyal sorunlara neden olduğu için epilasyon yöntemleri ile düzenli periyotlar ile alınmaktadır. Ağda, jilet, ip, cımbız, epilatör ve kimyasal tüy dökücüler kullanılarak alınan kıllar aktif yani anajen dönemde olduğu için ortalama birkaç hafta içerisinde tekrar cilt yüzeyinde uzamaktadırlar.

Derinin üst kısmında ve derinin alt kısmında kıl kökü ya da kıl torbası şeklinde iki farklı bölümden oluşan kıllar anajen evrede aktif ve gelişim döneminde oldukları için klasik kıl alma yöntemleri ile köklerinden alınsalar dahi tekrar gelişerek cilt yüzeyinde uzamaya devam etmektedirler. Bu nedenle zahmetli, tekrarlayan ve uğraştırıcı klasik tüy alma yöntemleri yerine kalıcı etkili ve güvenli Lazer Epilasyon yöntemlerine başvurulmaktadır.

Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Günümüzde medikal estetik alanda en çok tercih edilen tedavi olan Lazer Epilasyon işleminden önce en çok sorulan sorunun ise Lazer Epilasyon Zararlı Mı olduğunu ifade edebiliriz. Lazer ışınlarının etki mekanizması ile kıl köklerini hedef alan bu güvenli tedavi FDA onaylı gelişmiş lazer epilasyon cihazları ile doğru doz ve seanslarda uygulandığında başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Vücudun farklı bölgelerinde farklı boyutlarda, renklerde ve şekillerde uzayan vücut kıllarını lazer ışınının kontrollü etkinliği ile hedef alarak tahribata uğratan güvenli epilasyon tedavisi öncesinde klinik değerlendirme gerçekleştirerek cilt tipi, kıl rengi ve işlem bölgesine uygun cihaz seçiminin yapılması ve seansların oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak test atımı yaptırabilirsiniz.

Geliştirilmiş lazer epilasyon cihazları ile üretilen ışınların kıl foliküllerine gönderilerek anajen dönemdeki aktif büyüme ve gelişme özelliklerini kaybetmesini sağlayan Lazer Epilasyon tedavisi öncesinde detaylı bilgi edinmek, Lazer Epilasyon Zararlı Mı bilgi almak, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu talep etmek ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz?
BENZER TEDAVİLER
Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz?
Lazer Epilasyon sistemleri dalga boyu prensibi ile çalışırken vücudun pek çok bölgesinde güvenli epilasyon tedavisi yapılmasına olanak sunmaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

Dalga boyu prensibi ile cilt yüzeyinde sınırlı kalan lazer ışınları, epilasyon cihazlarının el aletleri ile kontrollü olarak atış yapıldığında kıl foliküllerine iletilmektedir. Kıl ve kıl köklerine siyah rengi veren melanosit hücreleri tarafından tutulan ışınlar sonucunda da cilt altındaki ve üstündeki tüm kıl bölümlerinde ani ısı artışı elde edilmektedir. Melanin maddesinin ışığı soğurma özelliği ile alınan ışının ısıya dönüşmesi sonrasında da kıl kök hücrelerinde tahribat gelişmektedir.

Ciltten kıl köklerine ulaşan lazer ışınları enerjiyi absorbe eden kökler ile tedavinin etki mekanizmasını çalıştırırken periyodik ve düzenli seanslar sonucunda her bir kıl kökünde incelme, zayıflama ve gelişme fonksiyonunda gerileme elde edilmektedir. Böylece seanslar sonucunda kıl köklerine yoğun bir şekilde etki ederek kılların tekrar cilt üzerine doğru uzaması durmaktadır. Bu etkinlik esnasında da cilt ile sınırlı olduğu için kıl kökleri dışında ve cilt altında herhangi bir olumsuz etki ya da risk oluşturmamaktadır.

Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Zararlı Mı konu başlığında dikkat edilmesi gereken en önemli husus klinik değerlendirme ve test atımıdır. Muayene esnasında uygulama yapılacak işlem bölgesi, cilt rengi ve kıl karakteri değerlendirilerek uygun cihaz seçimi yapılmaktadır. Daha sonrasında test atımı yapılarak cilt ve kılın lazer ışınına vermiş olduğu yanıt değerlendirilmektedir.

Bu işlem basamağı kılların tetiklenmesini ve ciltte pigmentasyon problemlerinin oluşmasını önleyerek olası sonuç ve başarıların değerlendirilmesini sağlamaktadır. Doğru cihaz seçiminin ardından da doz ve seans planlaması oluşturularak işleme geçilmektedir. Böylece kişiselleştirilmiş kalıcı lazer epilasyon işlemi ile en güvenli ve sağlıklı sonuç alınmış olmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Lazer Epilasyon Zararlı Mı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Bayanlar İçin
  Tüm Vücut Bayan
  Tüm Bacak Bayan
  Alt Bacak Bayan
  Üst Bacak Bayan
  Tüm Kol Bayan
  Yarım Kol Bayan
  Kol Altı Bayan
  Genital Bölge Bayan
  Bikini Bayan
  Göbek Bayan
  Sırt Bayan
  Göğüs Arası Bayan
  Göğüs Ucu Bayan
  Yüz Bayan
  Bıyık Bayan
  Çene Bayan

  Erkekler İçin
  Sakal Üstü Erkek
  Kulak Erkek
  Boyun Erkek
  Ense Erkek
  Kaş Erkek
  Tüm Sakal Erkek
  Tüm Kol Erkek
  Yarım Kol Erkek
  Göğüs Erkek
  Sırt Erkek

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet