Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Theramegnetic ile Kırışıklık Tedavisi

Theramegnetic ile Kırışıklık Tedavisi

Theramegnetic ile Kırışıklık Tedavisi; Geniş kullanım yelpazesine ve etkinlik alanına  sahip olan Theramegnetic ile Kırışıklık Tedavisi hücresel düzeyde yenilenmeyi aktive ederek fibroblast hücrelerini aktive eden kırışıklık tedavisi yöntemlerinden biri olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Theramegnetic Nedir? Kırışıklık Tedavisi Nasıl Uygulanır? İşlem Süresi ve Seans Sayısı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Yüz, boyun, dekolte bölgesi, el sırtı ve ön kol bölümünde belirginleşen cilt kırışıklıkları iç ve dış pek çok faktörün eşlik ettiği kronolojik yaşlanma ile cilt üzerinde görülen problemler arasındadır. Yaşlanmanın doğal öğelerinden olan kırışıklıklar ciltteki yağ ve su oranının azalması, destek doku hücrelerinin hasara uğraması ve özellikle cildin bağ dokusundaki dermis katmanında görev alan kollajen ve elastin liflerinin parçalanması sonucunda cildin sağlığını ve esnekliğini kaybetmesinin eşlik ettiği çok karmaşık kozmetik sorundur.

Destekleyici bağ dokusundaki hasarlar sonucunda cildin dayanıklılığını ve sağlığını kaybetmesi ile gelişen, sarkan ve kırışan ciltlerde kırışıklıkların iyileştirilmesi ve oluşumunun en aza indirilmesi amacı ile pek çok yöntem, cerrahi müdahale ya da medikal estetik tedavi uygulanmaktadır. Var olan kırışıklıkların giderilmesi ya da daha az fark edilir hale getirilerek oluşabilecek kırışıklıkların geciktirilmesini sağlamak amacı ile uygulanan ameliyatsız kırışıklık tedavileri içerisinde Theramegnetic ile Kırışıklık Tedavisi yöntemi bulunmaktadır.

Theramegnetic ile Kırışıklık Tedavisi

Klasik bakım uygulamalarına ve cerrahi müdahalelere alternatif olarak kullanılmakta olan Theramegnetic tedavi, kırışıklık probleminde en tatmin edici sonuçlar sağlayan gelişmiş bir sisteme sahiptir. Cildin dermis katmanındaki lifleri hedef alarak hücresel düzeyde yenileyici etki sağlayan Theramegnetic bir diğer adı ile Teramanyetik tedavi öncesinde kişisel tedavi programının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak cilt analizi gerçekleştirebilir; kırışıklıkların derecesine, derinliğine ve cilt kalitesine uygun etkin tedavi planlamasının oluşturulmasına olanak sunabilirsiniz.

Ayakta tedavi prosedürü şeklinde uygulanarak rahatlatıcı ve konforlu etkisi ile kırışıklıklar üzerinde etkili sonuçlar ortaya çıkaran Theramegnetic tedavi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu almak ya da Theramegnetic ile Kırışıklık Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Örümcek Ağı Estetiği
BENZER TEDAVİLER
Örümcek Ağı Estetiği
Bir ameliyatsız cilt germe tedavisi olan Örümcek Ağı Estetiği iplerin ince uçlu iğneler yardımı ile cilt altına çapraz bir konumda yerleştirilmesi ve örümcek ağı etkisi ile cildin yukarı toparlanmasını sağlayan bir prosedürdür.

Theramegnetic ile Kırışıklık Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Mekanik manipülasyon ve stokastik rezonansla non-invaziv işlem prosedürüne sahip olan Theramegnetic ile Kırışıklık Tedavisi oldukça konforlu ve rahatlatıcı etkili bir endomasaj tedavisidir. Uygulama bölgesine göre tercih edilen sistem başlığının cilde temas ettirilmesi şeklinde uygulanan bu tedavide mekanik masaj etkisi oluşturulurken aynı anda stokastik rezonanstan yararlanılarak düşük frekanslı atımlar yapılmaktadır.

Sistem başlığındaki çift yönlü motorlu silindirler ileri geri hareketler esnasında ciltte düşük güçte emiş sağlarken aynı andı atımlar ile darbeli manyetik alanlar oluşturulmaktadır. Cilt dokusunu harekete geçiren bu sıkıştırma ve bırakma etkinliği ile birlikte düşük akımlı atımlar hücresel düzeyde etki ederek Theramegnetic ile Kırışıklık Tedavisi prosedürünün etki mekanizmasını çalıştırmaktadır.

Theramegnetic ile Kırışıklık Tedavisi Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Theramegnetic ile Kırışıklık Tedavisi klinik muayenede yapılan cilt analizi doğrultusunda kişiselleştirilmiş programlar, farklı güçler, frekanslar ve periyodik seanslar şeklinde uygulanmaktadır. İşlem bölgesine göre 30 ila 60 dakika aralığında seans süresine sahip olan Theramegnetic tedavi seans sayısı ise genellikle 5 ila 15 seans arasındadır. Seans aralıkları ise 3 ila 5 gün arasında değişmektedir.

Theramegnetic ile Kırışıklık Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

Motorize silindirlerin çift yönlü hareketi ve stokastik rezonans ile çalışan Theramegnetic ile Kırışıklık Tedavisi sonrasında doku katmanlarında vakum etkisi ile hareketlilik elde edilirken endomasaj mikrodolaşımın artmasını, fibroblastik aktivitenin hızlanmasını ve bağ dokusu desteklerinin üretiminin tetiklenmesini sağlamaktadır. Düşük frekanslı atımlar ile hücresel düzeyde yenilenme elde edilirken periyodik ve düzenli seanslar sonunda cilt kalitesinde artış elde edilmektedir.

Hücresel yenilenmeyi destekleyen Teramanyetik tedavinin maksimum etkinliği sonunda doku hücrelerinde yenilenme sağlandığı için kollajen, elastin ve hyalüronik asit gibi bağ dokusu hücrelerinin artışı ile cilt kalitesi artmakta, kaybedilen hacim yeniden kazanılmakta ve cilt lifting etkisi ile yukarı toplanırken kırışıklıklar açılmaktadır. Ayrıca doku hücrelerinin yenilenmesi ve aktive edilmesi ile kırışıklık oluşumu anti aging etki ile geciktirilmiş olmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Theramegnetic ile Kırışıklık Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Randevu Al

    Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

    Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

      (0)Seçilen Hizmet