ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon

Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon

  Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon; Cerrahi prosedürlere alternatif olarak kullanılmakta olan Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon vücuttaki kıl yoğunluğunu azaltarak serbest dolaşan kılları minimize etmeyi hedefleyen etkin ve güvenli bir epilasyon işlemi olup, klinik değerlendirme ve cihaz seçimi sonrasında merak edilen Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyonun Amacı ve Etkinliği gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Vücuttan dökülen kıllar ve kıl yumakları cilt gözeneklerinden cilt altına girerek kistik bir yapı oluşturmaktadır. Bu kistik yapılar ilerleyen evrelerde ciddi tablolara yol açarak akıntı, iltihap, şiddetli ağrı, iltihaplı sivilce ve kötü koku gibi ciddi komplikasyonlara yol açmaktadır. Genellikle kuyruk sokumu, kasık bölgesi ve göbek deliği gibi alanlarda oluşan bu komplikasyonların nedeni ise kıl dönmesidir. Bir cilt hastalığı olan kıl dönmesi “Pilonidal Sinüs” olarak adlandırılmaktadır.

  Kıl dönmesinin ilerleyen evrelerde neden olduğu ciddi komplikasyonların önlenmesi için erken evrede tedavi edilmesi ve önlenmesi oldukça önemlidir. Ancak bakım ve banyo rutinleri, ağrı kesiciler ve antibiyotik tedavileri ilerleyen evre kıl dönmesi problemlerinde başarılı sonuçlar vermemektedir. Bu evrede de cerrahi operasyonlara başvurulmakta ve iyileşme süreci ile birlikte kıl dönmesi daha ciddi bir tabloya dönüşmektedir.

  Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon

  Tüm bunların yanı sıra iyileşme sürecinde hareketliliğin az olması ve cildin gerilmesi yeni sinüslerin yani kıl yumaklarının gireceği alanların oluşmasına yol açmaktadır. Böylece cerrahi operasyon sonrasında da kıl dönmesi problemi tekrar etmektedir. Bu nedenle kıl dönmesi ameliyatları öncesi ve sonrasında en etkin ve kalıcı çözüm lazer epilasyondur. Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon vücuttaki kıl yoğunluğunun ve serbest dolaşan kılların azaltılmasını sağlayarak riskleri ve problemin tekrarlanmasını önlemektedir.

  Kıl köklerini dalga boyu prensibi ile çalışan ışınlar ile tahrip ederek vücuttaki kıl yoğunluğunu azaltmayı hedefleyen ve kıl dönmesi oluşumunun önlenmesini, tekrarlanmasını ve çözümlenmesini sağlayan lazer epilasyon tedavisi öncesinde test atımı yapılarak kıl tipi, cilt rengi ve işlem bölgesine göre tercih edilen cihaza göre kişisel tedavi planlamasının oluşmasına olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Yeni nesil teknolojik cihazlar ile kalıcı etki ile kıl köklerinin yapılarını ve uzama fonksiyonlarını bozan lazer epilasyon tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve test atımı için randevu talebinde bulunmak ya da Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Tüm Vücut Lazer Epilasyon
  BENZER TEDAVİLER
  Tüm Vücut Lazer Epilasyon
  Kadın ve erkeklere göre kişisel olarak planlanan Tüm Vücut Lazer Epilasyon vücut bölgelerinde istenmeyen tüylerin yok edilmesini amaçlayan güvenli ve etkin bir epilasyon tedavisi bütünüdür.

  Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyonun Amacı

  Tekrarlayan kıl dönmesi problemlerinde vücuttaki kıl yoğunluğunun azaltılarak serbest dolaşan kılların ve kıl yumaklarının azaltılmasını sağlayan en etkin ve ideal çözüm Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon tedavisidir. Farklı dalga boylarına sahip olan lazer epilasyon cihazları ile kılların uzama fonksiyonlarının bozulmasını sağlayan lazer epilasyon tedavisi cerrahi kıl dönmesi ameliyatları öncesinde ve sonrasında işlem yapılmasına olanak sunan ideal bir yöntemdir.

  Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

  Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon kişisel tedavi protokolü ile uygulanan bir tedavi prosedürüdür. Tedavinin başarısı, kalıcılığı ve optimum başarı için işlem öncesinde test atımı yapılarak cilt rengi, kıl karakteri, kıl rengi, kıl yoğunluğu ve işlem bölgesine uygun cihaz, doz ve sistem ayarlamaları yapılmaktadır. Daha sonrasında kişisel seans planlamaları oluşturulmaktadır.

  İşlem bölgesinin genişliğine göre 15 ila 60 dakikalık seans sürelerine sahip lazer epilasyon tedavileri cihazın sistem başlığı kullanılarak düzenli ve kontrollü atımlar yapılarak uygulanmaktadır. Düzenli tekli atımlar halinde gerçekleştirilen lazer epilasyon seansında bölgenin düzenli olarak tamamlanmasının ardından işlem sonlandırılmaktadır.

  Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları”

  Lazer epilasyon periyodik seanslarla uygulanan bir tedavidir. Cihaz tipi, işlem bölgesi, kıl yoğunluğu, cilt rengi, kıl rengi ve cinsiyet gibi parametrelere göre oluşturulan seanslar sayılarında genellikle 6 ile 8 seans soncunda başarılı sonuç alınmaktadır. Seans aralıkları ise kılların uzama hızına göre genellikle 4 haftadır.

  Kimler Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon Yaptırabilir?

  Vücuttaki kıl yoğunluğunun azaltılması, serbest dolaşan kılların neden olduğu kıl dönmesinin çözümlenmesi, engellenmesi ve tekrarının önüne geçilmesi amacı ile uygulanan Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon işlemi tüm kadın ve erkeklerde cerrahi operasyon öncesinde ve sonrasında uygulanabilir özelliğe sahiptir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   el İncelme Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

   VelaShape ile Bölgesel İncelme tedavisi seans protokolü ile uygulanan bir tedavidir. Yağlanma derecesi, işlem bölgesi, depo yağların direnci ve ihtiyaca göre kişisel olarak planlanan bu seanslar kişisel olarak planlanmakla birlikte optimum başarı için 4 ila 6 seans uygulanmaktadır. Seans süreleri ise genellikle 30 ila 60 dakika arasındadır.

   VelaShape ile Bölgesel İncelme Riskli Midir? Yan Etkisi Var Mıdır?

   VelaShape tedavisi cerrahi prosedür gerektirmeyen non-invaziv bir tekniktir. Liposuction yani yağ aldırma ameliyatlarına alternatif olarak uygulanan bu tedavide kesi, dikiş ya da anestezinin beraberinde getirdiği komplikasyonlar bulunmamaktadır. FDA onaylı olan VelaShape ile Bölgesel İncelme işlemi herhangi bir yan etkisi bulunmayan sıcak bir doku masajı tekniği olması sebebi ile güvenle tüm kadın ve erkekler tarafından tercih edilebilmektedir.

   Fiyat Teklif ve Randevu Formu
   VelaShape ile Bölgesel İncelme Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

    Call Now Button
    ×