ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Tırnak Bakımı İçin Pratik Bilgiler

Tırnak Bakımı İçin Pratik Bilgiler

  Tırnak Bakımı İçin Pratik Bilgiler; Kişisel Tırnak Bakımı İçin Pratik Bilgiler içerisinde çabuk kırılan, uzamayan ya da cansız tırnaklar için basit ve etkili çözümler yer almakta olup, Tırnaklara Veren Unsurlar Nelerdir? Tırnak Soyulması Neden Olur? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Akşam yemeği için salata yaptınız, limonunu sıktınız… Limonu çöpe atmak yerine tırnaklarınıza doğal bir bakım yapmaya ne dersiniz ? İyice sıktığınız limonun içine 1 tatlı kaşığı kadar sızma zeytinyağı dökün. Her parmağınıza masaj yaparak uygulayın, örneğin televizyon seyrederken veya bulaşık yıkadıktan sonra yapabileceğiniz bu işlemi haftada 3 gün yapılması öneriliyor.

  Tırnak Bakımı İçin Pratik Bilgiler

  Tırnak Bakımı İçin Pratik Bilgiler içerisinde önerilen parametrelere uyulduğunda bir ayın sonunda ise tırnaklarınızın beyazladığını, sertleştiğini ve üzerindeki çizgilerin yok olduğunu göreceksiniz. Bakımdan sonra tırnak köklerinize sızma zeytinyağı sürdüğünüzde derisinin yumuşadığını göreceksiniz. Ayrıca tırnaklarınıza zarar verecek bazı detayları da maddeler halinde sıraladık, bunlara dikkat ederseniz tırnaklarınız çok daha sağlıklı olacaktır.

  El Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  El Dolgusu
  Ellerin ihtiyaç duyduğu nemi, hacmi ve estetiği yeniden kazandırmak için uygulanan El Dolgusu dolgu maddesinin cilt altına iletildiği bir enjeksiyon işlemidir.

  Tırnaklara Zarar Veren Unsurlar

  • Aseton tırnağa son derece zararlıdır, dolayısıyla daha az oje kullanın.
  • Bulaşık yıkarken veya temizlik yaparken eldiven kullanın.
  • Tırnaklarınız törpü ile kısaltın.
  • Günlük en az 1 litre su tüketin.
  • Tırnaklarınız çok uzatmayın kırılma oranı artar.
  • Tırnaklarınızı küt kesmeniz kırılmaları artırır. Oval kesmeye özen gösterin.

  Ayrıca en sık yaşanan rahatsızlıklardan biri de tırnak kırılması ve soyulmasıdır. Öyle küçümsemeyin kırılma ve soyulma bir çok hastalığın habercisi olabilir. Okumadan geçmeyin.

  Tırnak Soyulması Neden Olur?

  Tırnak Bakımı İçin Pratik Bilgiler içerisinde tırnak soyulmasının nedeni tırnağın suyla aşırı temas etmesi ve ardında da kurulanmasıdır. Bu sebeplerden dolayı tırnak hem kurur hem de daha kırılgan bir hal alır, Su tırnak kurumasını kolaylaştırdığı için bazı meslek guruplarında daha sık görülür. Bunlar arasında kuaförler, hemşireler ve temizlik işçileri yer almaktadır, Ayrıca yaşa bağlı olarak tırnakların su miktarının azalması da tırnakların daha kırılgan bir hale gelmesine neden olmaktadır.

  Mevsimler de tırnak soyulmasını ve kırılmasını kolaylaştırırlar, Örneğin çok sıcak kış aylarında veya çok soğuk kış aylarında tırnaklarımız çok kuruduğu için tırnaklarınız kolaylıkla soyulur ve kırılırlar. Bunun dışında tırnakların çok uzun olması travmayı kolaylaştırdığı için kırılmaya ve soyulmaya daha yatkın hale gelebilirler. Tırnak soyulması çok nadiren başka bir hastalığın habercisi olabilir.

  Bunların arasında kalp, akciğer, endokrin sistem hastalıkları ve demir eksikliği anemisi tırnak soyulmasına ve kırılmasına sebep olabilirler. Aslında kısacası tırnakların sağlığını bozan hastalıklar tırnak soyulmasına neden olabilir. Tiroid bezi hastalıklarında da tırnak soyulması sıkça görülen bir durumdur.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Tırnak Bakımı Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×