ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Göz Çevresi Dolgusu

Göz Çevresi Dolgusu

  Göz Çevresi Dolgusu; Hassas ve ince yapılı göz çevresindeki problemlerin hafifletilmesinde ve geciktirilmesinde uygulanan Göz Çevresi Dolgusu hyalorünik asit içerikli dolgu maddesinin göz çevresindeki hassas yapılı cilt dokusuna minimal dozlarda enjekte edildiği cilt tedavisi yöntemi olup, cilt analizi ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Göz Çevresi Dolgu Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Kalıcılığı gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Göz çevresindeki cilt dokusu yüz ve vücut bölgelerindeki cildin fizyolojisinden ve yapısından oldukça farklıdır. Bu nedenle hassas yapılı göz çevresi dokusu genetik ve çevresel faktörler ile kronolojik yaşlanmanın hasarlarını ilk gösteren bölgedir. Yüz cilt dokusundan 1/3 oranında daha ince olan ve hasarlardan direkt olarak etkilenen göz çevresinde yağ ve ter bezlerinin daha az olması problemlerin daha karmaşık olmasına yol açmaktadır.

  Hacim kaybı, cildin elastikiyetini kaybetmesi, gevşeme ve cilt kırışıklıkları gibi sorunların ilk olarak göz çevresinde kendini gösterdiği bu cilt yaşlanması etkileri kişinin daha yorgun, yaşlı ve mutsuz görünmesine yol açmaktadır. Genç ve dinamik görünümün bozulmasına yol açan bu estetik sorunlar yol açtığı olumsuz etkiler nedeni ile psikolojik olarak da önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle göz çevresindeki problemlerin iyileştirilmesi ve geciktirilmesinde çeşitli tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

  Göz Çevresi Dolgusu

  Göz çevresindeki cilt dokusunun ve cilt katmanlarının kalitesini ve sağlığını arttırmak, cilt yaşlanması problemlerinin iyileşmesini ve geciktirilmesini sağlamak amacı ile uygulanan tedavi yöntemleri arasında Göz Çevresi Dolgusu bulunmaktadır. Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin ince uçlu iğneler aracılığı ile cilt altına iletilmesini sağlayan bu dolgu tedavisi öncesinde cilt analizi ve klinik değerlendirme gerçekleştirerek enjeksiyon alanlarının ve kullanılacak dolgu dozunun belirlenmesine olanak sunmak için ücretsiz muayenemizden yararlanabilirsiniz.

  Göz çevresindeki kaz ayakları olarak adlandırılan ince çizgilerin doldurulmasını, göz altındaki hacim kayıplarının giderilmesini ve cildin nem dengesini sağlayarak daha ışıltılı ifadenin oluşmasını sağlayan dolgu tedavisi hakkında merak ettiğiniz soruları iletmek, ücretsiz muayene ve cilt analizi için randevu talebinde bulunmak ya da Göz Çevresi Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Göz Altı Işık Dolgusu
  BENZER TEDAVİLER
  Göz Altı Işık Dolgusu
  Göz Altı Işık Dolgusu çevresel ya da genetik etkilerle oluşan göz altındaki morluk, çöküklük ve kırışıklık gibi sorunları iyileştiren dermal dolgu enjeksiyonu yöntemidir.

  Hyalüronik Asit Dolgu Özellikleri Nelerdir?

  Göz Çevresi Dolgusu işleminde kullanılmakta olan hyalüronik asit bağlayıcı özelliği bulunan ve yüksek nemlendirici etkisi bulunan cildin yapı taşlarından bir tanesidir. Vücutta ve doku katmanlarında doğal olarak bulunan hyalüronik asit çeşitli faktörler ve kronolojik yaşlanma ile vücutta azalmaktadır. Bunun soncunda ise nemli, hacimli, yumuşak ve elastik yapısını kaybetmektedir.

  Hyalüronik asitin cilde tekrar enjekte edilmesi kendi ağırlığının 1000 katı kadar su molekülünü taşıyabilmesi sayesinde cildi içeriden nemlendirmektedir. Kaybedilen hacmin ve nenim yeniden kazanılmasını sağlarken elastik yapısını yeniden kazandırarak cilt kalitesini ve sağlığını iyileştirmektedir.

  Göz Çevresi Dolgusu Nasıl Uygulanır?

  Göz Çevresi Dolgusu ince uçlu iğneler aracılığı ile hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin cilt altına enjekte edilmesi esasına dayanan bir işlemdir. Enjeksiyon işlemi öncesinde göz altı ve kaz ayaklarının bulunduğu alanlar detaylı olarak incelenerek enjeksiyon alanları belirlenmekte ve dolgu dozu ayarlandıktan sonra her iki göz çevresi solüsyonlar ile temizlenmektedir. Bölgenin kir ve kozmetiklerden arındırılmasının ardından lokal anestezik krem sürülerek uyuşması beklenmektedir.

  Yeterli uyuşmanın elde edilmesinin ardından klinik değerlendirme esnasında belirlenen enjeksiyon alanlarından belirli açılar ile uygun ve düşük dozlarda hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi enjekte edilmektedir. Her iki göz çevresine de eşit dozlarda ve uygun alanlarda enjeksiyonun gerçekleşmesinin ardından seans tamamlanmış olmaktadır.

  Göz Çevresi Dolgusu Kalıcılık Süresi ve Etkinliği

  Göz Çevresi Dolgusu tekrarlanabilir özelliğe sahip belirli etki ve kalıcılık süresine sahip pratik, konforlu ve güvenilir bir yöntemdir. Kullanılan dolgu dozuna, cilt problemine ve cilt sağlığına göre kişiden kişiye farklı etkinlik süresine sahip olan bu işlemin kalıcılığı 6 ila 18 ay arasında değişiklik göstermektedir. Çeşitli etkinlikler ile bütünsel olarak cilt sağlığını iyileştiren bu enjeksiyon tedavisi sonrasında elde edilen başarının sürdürülebilmesi için etkinlik süresi sonrasında işlem tekrarlanabilmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Göz Çevresi Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×