Whatsapp
Randevu Al
İletişime Geç

Cilt Dolgusu Tedavisi

Cilt Dolgusu Tedavisi

Cilt Dolgusu Tedavisi; Hyalüronik asit içerikli dolgu maddesinin kullanıldığı Cilt Dolgusu Tedavisi, dolgu maddesinin ince uçlu iğneler ya da kanüller aracılığı ile cilt altına enjekte edildiği bir medikal estetik uygulama olup, cilt ve yüz analizi, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Cilt Dolgusu Enjeksiyonu Nedir? Nasıl Uygulanır? ve Uygulama Alanları Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Genetik ve çevresel etkilerden dolayı cilt ve cilt altı dokularında bir takım değişiklikler bozulmalar ortaya çıkmaktadır. Bunun sonucunda cilt sağlığında önemli olan elastin, kollajen ve hyalüronik asit oranlarında azalmalar gözlemlenmektedir. Bu düşüşlere bağlı olarak da ince cilt kırışıklıkları, gevşemeler, cilt elastikiyeti kayıpları ve sarkmalar ortaya çıkmaktadır.

Estetik görünümde bozulmalara ve deformasyonlara yol açan bu problemler medikal estetik uygulamalar içerisinde en çok tercih edilen Cilt Dolgusu Tedavisi ile ortadan kaldırılabilmekte ve kırışıklık, ince çizgi, sarkma, hacim kaybı ve gevşeme gibi problemlerin önüne geçilebilmektedir.

Cilt Dolgusu Tedavisi

Yüz formunun yeniden oluşturulması, kaybedilen hacmin yeniden kazandırılması, ince kırışıklık ve gevşemelerin hafifletilerek daha dinamik bir cilt formunun oluşturulmasına yönelik uygulanan dolgu enjeksiyonu öncesinde cilt analizinin yapılması, problemlerin belirlenmesi ve enjeksiyon alanlarının belirlenmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak, dolgu tedavileri ile ilgili soru sormak ya da Cilt Dolgusu Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Nem Dolgusu
BENZER TEDAVİLER
Nem Dolgusu
Nem Dolgusu cildin kaybetmiş olduğu nemin yeniden kazandırılarak cilt hidrasyonunun sağlanmasını amaçlayan hyalüronik asit içerikli dolgu enjeksiyonudur.

Cilt Dolgusu Nasıl Yapılır?

Cilt Dolgusu Tedavisi ince uçlu iğneler aracılığı ile enjeksiyon yöntemi ile yapılan işlemlerdir. Bu neden işlem esnasında enjeksiyona bağlı gelişen ağrı ve acı hissinin en aza indirilmesi amacı ile uygulamadan önce lokal anestezik kremler ile bölge uyuşturulmakta ve enjeksiyona geçilmektedir.

Uygulama esnasında ön kontrolde belirlenen kırışıklık, sarkma, gevşeme ve hacim kaybı olan bölgelerdeki enjeksiyon alanlarından ince uçlu iğneler ya da ucu künt kanüller yardımı ile dolgular düşük oranlarda enjekte edilerek bölgenin yeniden hacim kazanması sağlanmaktadır.

Tedaviden beklenilen ve istenilen optimum etkiler ortaya çıkana kadar belirli oranlarda dolgu enjeksiyonu yapılarak işlem sonlandırılmaktadır. Ortalama 30 dakika gibi çok kısa sürede yapılan bu işlem sonrasında sosyal ve profesyonel hayata kesintisiz devam etmek mümkündür.

Dolgu Estetiği Uygulama Alanları

Yüzün kaybetmiş olduğu hacmi yeniden kazandırma, yüz formunun yeniden oluşturulması ve şekillendirilmesi gibi pek çok alanda güvenli bir şekilde kullanılan ve hasta memnuniyetini ortaya çıkarmış olduğu etkiler ile başarılı bir şekilde kazanan Cilt Dolgusu Tedavisi uygulamaları; yüz bölgesinde oluşan sarkmaların giderilmesinde, yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan çizgi ve kırışıklıkların hafifletilmesinde, dudakların şekillendirilmesi ve dolgunlaştırılmasında, çene yapısındaki deformasyonların giderilmesinde ve yeniden form kazandırılmasında, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesinde ve gözaltı deformasyonlarının giderilmesinde kullanılan bir medikal estetik uygulamadır. Bu uygulamalar aşağıda da listelendiği gibi probleme ve problemin bulunduğu bölgeye göre alanlara ayrılmaktadır.

 • Yüz Dolgusu
 • Göz Altı Işık Dolgusu
 • Dudak Dolgusu
 • Elmacık Kemiği Dolgusu
 • Çene Dolgusu
 • Nazolabial Dolgu

Yüz Dolgusu

Cilt ve cilt altı dokularındaki hacim kayıpları ve çökmelere bağlı olarak gelişen deformasyonların giderilerek daha dinamik bir yüz formunun oluşturulması amacı ile uygulanan Cilt Dolgusu Tedavisi işlemidir. Yüz hatlarının konturunun yeniden kazandırılmasını sağlayan ve genç bir yüz ifadesi ortaya çıkarırken, yaşlanma belirtilerini minimize etmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altındaki cilt dokusunun hacmini kaybetmesi ile birlikte oluşan morarma, çökme ve torbalanma şikayetlerinin ortadan kaldırılması amacı ile uygulanan enjeksiyon uygulamasıdır. Göz altındaki hacmin yeniden kazandırılması sağlanırken çökmeye bağlı oluşan renk eşitsizliklerin de giderilmektedir.

Dudak Dolgusu

Dudak ve çevresindeki doku kayıplarına bağlı gelişen çizgilerin giderilmesi, dudak hacminin arttırılması ve dudak konturunun yeniden oluşturulması amacı ile uygulanmaktadır. Dudaklara yeniden volüm kazandırılması amacı ile yapılan bu işlem ile yüz hatlarına uygun dolgun bir dudak yapısı ortaya çıkmaktadır.

Elmacık Kemiği Dolgusu

Yüz hattının dinamik görünümünde önemli rol oynayan elmacık kemiklerinin dolgu enjeksiyonu ile yüz formuna uygun daha belirgin bir görünüm kazanması amacı ile uygulanmaktadır. Yanaklarda oluşan sarkma ve elmacık kemiği silikliğinin giderilmesini sağlayan bu işlem, genç bir görünüm yakalanmasına olanak sunan başarılı bir uygulamadır.

Çene Dolgusu

Cilt Dolgusu Tedavisi içerisinde yer alan çene dolgusu; çene şeklinin oluşturulması, çene çizgisinin yeniden kazandırılması ve çenedeki kırışıklıkların hafifletilmesi amacı ile uygulanmaktadır. Yüzün V formunu kazandırmaya yönelik uygulanan bu dolgu enjeksiyonu yüzün genel hatları ile uyumlu çene çeklinin oluşturulmasına olanak sunmaktadır.

Nazolabial Dolgu

Burun yan kanatlarından ağız köşelerine kadar inen nazolabial çizginin yaşlanma ve cildin gevşemesi sonrasında belirginliğinin hafifletilmesi amacı ile uygulanmaktadır. Mutsuz, yorgun ve yaşlı bir görünüme yol açan, yaşlanma belirtilerini direkt olarak gösteren gülme çizgilerinin dolgu enjeksiyonu ile giderilmesinin ardından genç bir ifade elde edilmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Cilt Dolgusu Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

  Randevu Al

  Esmerlife Polikliniğine Hoşgeldiniz

  Ücretsiz danışmanlık için asistanlarımızla iletişime geçmek için aşağıdaki WhatsApp linkine tıklayın!

   (0)Seçilen Hizmet