Migren Tedavisi

Migren Tedavisi

  Migren Tedavisi; En popüler enjeksiyon işlemlerinden olan Migren Tedavisi bazen aniden bazen de tetikleyici bir durumla ortaya çıkan, orta ya da şiddetli baş ağrısını ortadan kaldırmak amacı ile uygulanan tedavi olup, klinik değerlendirme ve kişisel tedavi planlaması öncesinde merak edilen Migren Tedavisi Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Migren Tedavisi

  Migren bazen aniden bazen de tetikleyici bir durumla ortaya çıkan, orta ya da şiddetli baş ağrısıdır. Günlük hayatı olumsuz etkileyen kişiyi esir alan bu baş ağrısını belirlenen noktalardan yapılan küçük enjeksiyon uygulaması ile tedavi etmek mümkündür.

  Aşırı Terleme Tedavisi
  BENZER TEDAVİLER
  Aşırı Terleme Tedavisi
  Hijyenik ve psikolojik sorunlara neden olan aşırı terleme problemlerinde kullanılan Ankara Aşırı Terleme Tedavisi ter bezlerinin bloke edilmesini sağlayan güvenli enjeksiyon yöntemidir.

  Migren Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Migren tetik noktaları belirlenerek alın, şakak, boyun, omuz bölgelerinde belirlenen noktalara işretler konulur. Küçük iğne girişlerinin yapılacağı yer önce antiseptik solüsyon ile temizlenir ve hijyen sağlandıktan sonra işleme başlanır.

  Doktor tarafından belirlenen noktalardan küçük iğneler ile kaslarda gevşemeyi sağlayan dolgu tedavisi içerisinde kullanılan madde enjekte edilir, kaslar arasından beyne giden sinyaller kesilerek ağrı atakları engellenir. İşlem sonrası hafif kızarıklık ya da şişlik olabilir. Bu gibi durumlarda buz kompresi önerilir. Zamanla ağrı daha da azalarak süreç devam eder.

  Migren Tedavisi Avantajları

  Bizleri çoğu işimizden alı koyan, aktivitelerimizi engelleyen ve ruhsal olarak da sıkıntı yaşamamıza neden olan tedavi artık çok kolay. Minik iğneler yardımıyla kasları gevşeterek ağrıya neden olan sinyaller kesilir. Böylece yaşam kalitenizi arttırabilir, uykunuzu düzenli hale getirebilirsiniz. Ortalama bir kalıcılığa sahip olan, migren ataklarını önleyen tedaviyi belirli tekrar seansları ile uzatabilmek de mümkündür. Birçok hasta tedavi sonrası ataklarının azaldığını ve yaşam kalitesinin arttığını söylemektedir. Tamamen yok etmeyen ama engelleyen bir tedavi seçeneği olarak, sürekli ilaç kullanmak zorunda olan ve zaman zaman ilaç almayı unutan hastalar için alternatif popüler bir yöntemdir.

  Migren Tedavisi Yaptıranların Yorumları

  Tedavi Kalıcı mıdır?: Tedavi kişiden kişiye farklılık gösterdiği için kalıcılığı da farklılık gösterir. Tekrarlı seans ile tedavi sürecinin ömrü uzatılır.

  Tedavi Ağrılı mıdır?: Migren tedavi enjeksiyonu hassas bölgelerde örneğin avuç içi ya da ayak tabanı gibi yerlere uygulanınca lokal anestezi ile uyuşturulur ve ağrıya hissizleştirilir. Ancak diğer bölgelerde küçük iğne girişlerinin ağrısı hafif şekilde hissedilebilir.

  Migren Tedavisi Fiyatları

  Ayrıntılı bilgi almak ve size özel muayene ile belirlenecek tedavi aşamasını öğrenmek için sizleri polikliniğimize bekleriz.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Migren Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×