Saç Ekim Sonuçları

Saç Ekim Sonuçları

  Saç Ekim Sonuçları; Saç dökülmesi, saç seyrekliği ve kellik gibi durumlarda tercih edilen Saç Ekim Sonuçları ve saç ekim işleminin başarısını etkileyen pek çok unsur bulunur ve bu unsurlarla doğru orantılı olarak saç ekimi tedavisinden yanıt alınmakta olup, prosedür sonrası merak edilen önemli konu başlıklarına ve sonuçları etkileyen faktörlere yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

  Saç ekim işlemleri uzun ve sabır isteyen işlemler arasında yer alır. Saç ekimi tamamen ve kısmen dökülmüş sakal ve saça yapılır. Saç ekim işlemlerinin başarı ile sonuçlanması çok önemlidir. İşlemin sonuçlanması genellikle bir yıl kadar zaman almaktadır. Saç ekimi işleminden bir ay sonra ekilen saçlar uzamaya başlar. Uzayan saçlar birkaç ay içerisinde dökülerek yerine sağlıklı ve hastanın asıl kullanacağı saçlar çıkar.

  Saç Ekim Sonuçları

  Saç ekimi işleminden sonra saçların tamamen sağlıklı bir şekle kavuşması 12 ile 15 ay arasında değişiklik göstermektedir. Saçların sağlıklı uzayabilmesi için doktorun önermiş olduğu uygulamaların düzenli olarak yapılması gerekir. Sağlıklı saçların uzaması için bakım uygulamaları saça yapılır. Saç derisinin ve saç köklerinin güçlenmesine yardım edecek bakımlar ve gıda takviyeleri kullanılmalıdır. Saç köklerinin güçlenmesine yönelik bakım uygulamaları yapılmalıdır.

  Saç Ekimi Sonrası Bakım
  BENZER TEDAVİLER
  Saç Ekimi Sonrası Bakım
  Saç dökülmesi, saç seyrekliği ve kellik gibi problemlerde tercih edilen Saç Ekimi Sonrası Bakım ve saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken püf noktalara özen gösterilmesi ile tedaviden daha yüksek oranda başarı sağlanmaktadır.

  Saç Ekim Sonuçlarını Etkileyen Faktörler

  Saç ekim sonuçları ve başarısını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. İlk olarak işlemin yapıldığı merkezin hijyen kurallarına uygun olarak çalışıyor olması gerekir. İşlemi yapan doktorun işinde uzman ve profesyonel olması gerekir. İşlemin başarı oranını en çok etkileyen faktör işlemin yapılma anıdır. Kullanılan cihazların ve işlemin yapıldığı yerin hijyenik koşullara sahip olması gerekir. Aksi taktirde işlem sonrasında uygulama yapılan alanda enfeksiyon oluşumu görülebilir.

  Uygulama yapılan alanda enfeksiyon oluşması ekim yapılan saç köklerinin ölmesine ve yeni saçların saç derisine tutunmasına engel olur. Bu nedenle işlem sırasında hijyen çok önemlidir. Saç ekiminden sonra enfeksiyon oluşumunun önüne geçmek için doktorun önermiş olduğu antibiyotiklerin kullanılması gerekir.

  Saç Ekim Sonrasında Hastanın Dikkat Etmesi Gerekenler

  Saç ekimi yaptıran hastaların sağlıklı saçlara kavuşmak için dikkat etmesi gereken birçok ayrıntı vardır. İlk olarak uygulama yaptıran kişilerin uygulama sonrasında uyulması gereken kurallara dikkat etmesi gerekir. İşlemden sonra ilk üç gün saç yıkaması yapılmamalıdır. Üçüncü günün sonrasında saç yıkama işlemi yapılabilir. Yıkama esnasında suyun direk saç diplerine tutulmaması gerekir. Kullanılan suyun ılık olmasına dikkat edilmelidir.

  Yıkama esnasında krem kullanılarak saç derisi yumuşatılabilir. Yıkama esnasında sorun yaşanmaması için yardım alınabilir. İlk yıkama işlemini kendisi evde yapmak istemeyen kişiler uygulamanın yapıldığı merkezde bu işlemi yaptırabilirler. İşlemden sonra mutlaka saç nakili yapılan bölgenin pansumanının düzenli olarak yapılması gerekir.

  Saç Ekiminden Sonra Yapılmaması Gerekenler

  Saç ekimi, sakal ekimi, ve kaş ekimi yaptıran kişiler birçok konuda dikkatli olmalıdır. Saç ekimi saç köklerinin zayıfladığı ve tamamen döküldüğü saça yapılır. Bu nedenle saç köklerinin zayıflamasına neden olan faktörlerden kaçınılmalıdır. Özellikle alkol ve sigara gibi zararlı maddeler kandaki oksijen miktarının düşmesine neden olduğu için saç köklerinin gelişmesini ve güçlenmesini engeller. Bu nedenle saç ekimi yaptıran kişilerin işlem sonrasında alkol ve sigara kullanmaması gerekir.

  Saç ekiminden sonra ağır egzersiz programlarından uzak durulmalıdır. Özellikle aşırı terlemeye neden olan aktivitelerden kaçınılmalıdır. Kesinlikle saç ekimi işleminden sonra direk güneşe çıkılmamalıdır. Güneşe çıkmadan önce mutlaka koruyucu şapka kullanılmalıdır. Saç ekimi işleminden sonra enfeksiyon oluşumuna neden olacak davranışlardan uzak durulmalı ve hijyen kurallarına dikkat edilmelidir.

  Saç Ekimi Merkezimizin Sunduğu Hizmetler

  Ankara saç ekim merkezimizde doktor ve uzman personel ile hizmet sunulmaktadır. Saç ekimi ve saç ekimi sonrasında yaşayacaklarınız hakkında merkezimizden ücretsiz destek alabilir ve ücretsiz muayene olabilirsiniz.  EsmerLife Polikliniği son sistem cihazlarımız ile en etkili tedavi yöntemlerini kullanarak sizleri hayalini kurduğunuz sağlıklı, gür ve güçlü saçlara kavuşturmak için buradayız.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Saç Ekim Sonuçları Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   Call Now Button
   ×